Kimlikleri göğüs silikonları ve dövmeden belirlenmişti: Vahşete 50 yıl hapis

Olay, 1 Temmuz 2021’de Sapanca ilçesi Kırkpınar Mahallesi Bağdat Caddesi Çimen Sokak’ta meydana geldi. Sokak köpeğinin ağzında insan uzvu olduğunu görenler, polise haber verdi.

CESET PARÇALARI ORTAYA ÇIKTI

Polis, köpeğin geldiği arazide araştırma yaptı. Arazide gömülü, hayvanlar tarafından bir bölümü toprak üstüne çıkarılmış çöp poşeti içinde ceset parçaları bulundu.

Yapılan incelemenin ardından biri kadın, diğeri erkek, 2 ceset otopsi için Adli Tıp Kurumu’na götürüldü.

CESETLERİ 13 PARÇAYA BÖLMÜŞ, BAŞLARI BULUNAMADI

Cesetlerin toplam 13 parçaya bölündüğü belirlenirken, başları ise bulunamadı. Sakarya Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, cesetlerin kimlik tespiti için inceleme başlattı.

KİMLİKLERİ GÖĞÜS SİLİKONLARI VE DÖVMEDEN TESPİT EDİLDİ

Yapılan incelemede cesedi bulunan kadında göğüs silikonları ve erkekte ise ejderha dövmesi olduğu tespit edildi. Bu ipuçlarından yola çıkan ekipler, göğüs silikonlarının İran menşeili olduğunu belirledi. Cesedi bulunan kişilerin, emlakçılık yapan İran uyruklu Mohammad Hossein Zamani Alavijeh ve eşi Asieh Shariatpour olduğu saptandı.

İSTANBUL’DA ÖLDÜRÜLÜP, CESETLER BAVULLA SAPANCA’YA GETİRİLMİŞ

Soruşturmayı derinleştiren ekipler, İranlı çiftin, Mayıs 2021de İstanbul’da öldürülüp, bavullara sığması için parçalara ayrılarak getirildiği Sapanca’da gömüldüğünü tespit etti.

İranlı çiftin, birlikte ticaret yaptığı ve anlaşmazlık sonucu aralarında husumet bulunan aynı ülke vatandaşı Abbasali Mohebbi tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı.

28 SAYFALIK İDDİANAME

Gözaltına alınan Mohebbi, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Mohebbi hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle 28 sayfalık iddianame hazırlandı. İddianame Sakarya 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi ve yargılama başladı.

SUÇLAMALARI REDDETTİ

Önceki duruşmalarda Abbasali Mohebbi, İranlı çiftle ortak iş yapmak için İstanbul’a geldiğini Alavajieh’in bilgisi dışında proje hesabından para kaçırdığını ve bu sebeple husumetli olduklarını söyledi, ancak cinayeti işlemediğini belirtip, suçlamaları reddetti.

50 YIL HAPİS

Tutuklu sanık Mohebbi, Sakarya 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasında hakim karşısına çıktı.

Taraf avukatlarının da hazır bulunduğu duruşmada ölen çiftin avukatı sanığın en üst sınırdan cezalandırılmasını istedi. Mohebbinin avukatı ise iddialara ilişkin yeterli delil olmadığını ve müvekkilinin beraatini talep etti.

Son sözleri sorulan Mohebbi ise Maktulleri ben öldürmedim” dedi. Mahkeme heyeti sanığın, her bir maktul için kasten öldürme suçundan 25 yıl olmak üzere toplam 50 yıl hapisle cezalandırılmasına hükmetti. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x