AKP Gençlik Kolları’ndan 81 ilde Starbucks’ta ‘yer kapatma eylemi’

AK Parti Gençlik Kolları, bugün 10.00-10.30 saatleri arasında Starbucks’ın Türkiye’deki tüm şubelerinde Filistin atkılarıyla eş zamanlı yarım saatlik yer kapatma eylemi gerçekleştirdi.

AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan, yaptığı açıklamada, ülke genelindeki Starbucks şubelerinde Türk ve Filistin bayraklı atkılarla 30 dakika “yer kapatma eylemi” yaptıklarını söyledi.

“EYLEMİMİZİN AMACI BOMBALARA KARŞI DURMAK”

Soykırıma uğrayan Filistin halkına destek vermek ve soykırımı gerçekleştiren savaş suçlusu İsrail’e ve destekçilerine “dur” demek için eylem yaptıklarını belirten İnan, “Bu barışçıl eylemimizin amacı çocukları, kadınları ve hastaneleri hedefleyen bombalara karşı durmaktır.” dedi.

“DERS OLMASINI UMUYORUZ”

Türkiye genelindeki Starbucks şubelerinde gerçekleştirdikleri “Say Stop” eylemiyle tüm dünyaya, Filistin halkına yönelik acımasız saldırıları ve soykırımı duyurmayı amaçladıklarını dile getiren İnan, şöyle konuştu:

“Bu vahşete ve bu katliamlara Starbucks markasının İsrail’e verdiği desteği göz önünde bulundurduğumuzda AK Parti Gençlik Kolları mensubu 30 bini aşkın gençle bu sembolik protestomuzu duyuruyoruz. Savaş suçlusu İsrail’e destek veren kurum ve kuruluşlara bu tepkinin bir ders olmasını umuyoruz.”

DÜNYAYA ÇAĞRI

İnan, AK Parti Gençlik Kolları olarak tüm dünya gençlerine çağrıda bulunduklarını, dünya tarihinin en karanlık dönemlerinden birinin içinde bulunulduğunu söyledi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x