Mücella Yapıcı’dan tahliye sonrası ilk açıklama: Hiçbirimizin suçu yoktu, bu nasıl adalet; burada canlarımı bıraktım!

Yargıtay kararının ardından cezaevinden tahliye edilen, “Hiçbirimizin suçu yoktu, hiçbirimizin yoktu. Bu nasıl adalet, hala anlamış değilim. Ben burada canlarımı bıraktım çıkıyorum” dedi.

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, 8 sanıklı Gezi Parkı davasında, Osman Kavala‘ya verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis ile Türkiye İşçi Partisinden (TİP) milletvekili seçilen Can Atalay, Tayfun Kahraman, Mine Özerden ve Çiğdem Mater‘e verilen 18’er yıl hapis cezalarını onadı. Dairesi, mahkumiyet hükümlerini bozduğu sanıklar Mücella Yapıcı ile Hakan Altınay’ın adli kontrol hükümleri uygulanarak tahliyesini kararlaştırdı.

Yargıtay kararının ardından tutuklu bulunduğu Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’nden tahliye olan Mücella Yapıcı, gazetecilere yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“Hiçbirimizin suçu yoktu, hiçbirimizin yoktu. Bu nasıl adalet, hala anlamış değilim. Ben burada canlarımı bıraktım çıkıyorum. İçeride olan canlarımızı bir an önce çıkarmamız lazım. Böyle bir adaletsizliği hak etmiyor bu ülke.”

GÖKÇER TAHİNCİOĞLU’NUN ANALİZİ: Yargıtay, Gezi kararında AİHM ve AYM’yi dikkate almadı, cemaat dinlemelerini kanıt saydı, cezaları az bularak onadı!

TIKLAYIN – Gezi davasında Kavala ve Atalay’ın da aralarında olduğu 5 sanığın cezası onandı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x