Jorge Jesus, Fenerbahçe için kararı kupalara göre netleştirecek!

Fenerbahçe yönetiminin ve taraftarların önümüzdeki sezon da takımın başında olmasını istedikleri Jorge Jesus’un Türkiye’deki geleceğini iki kulvarda alınacak neticeler belirleyecek. Süper Lig şampiyonluğu için zirve yarışının içinde olan, Ziraat Türkiye Kupası’nda yarı finalde yoluna devam eden sarı lacivertlilerde Portekizli teknik adam ile yola devam edilmesinin planları yapılıyor.

SAHADA NETLEŞECEK

Takıma oynattığı futbolla olduğu kadar otoritesi ve futbol bilgisiyle de beğeni ve güven ortamı oluşturan Jorge Jesus’un görevi sürdürmesi istenirken Portekizli teknik adamın net kararının oluşmasında alınacak saha sonuçlarının etkisi olacak. Lig ve kupada şampiyonluğun kazanılması durumunda Jorge Jesus’un kalma ihtimali bir hayli yüksek. Ancak olası bir başarısızlık durumunda Portekizli teknik adamın Türkiye’den ayrılacağı gelen bilgiler arasında.

TEK KOŞUL BREZİLYA

Kulislerde Fenerbahçe’nin Jorge Jesus’un 1+3 yıllık anlaşmaya çok yakın olduğu konuşulurken, bir başka iddia ise yönetiminin Jesus’la 2+1 anlaşma imzaladığı, ancak usta teknik adamın anlaşmaya “Brezilya milli takımından teklifi gelirse tek taraflı fesih hakkı’ koydurduğu. Yine de kulaktan kulağa yayılan bu iddialara karşın iki kulvarda alınacak sonuçlara göre konunun netleşecek olması en kuvvetli seçenek olarak öne çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir