İstanbul’daki yarışta İspanyol atlet Enrique Llopis korkuttu

İstanbul’daki Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nda mücadele eden İspanyol atlet Enrique Llopis, 60 metre engelli finalinde korkunç şekilde yere düştükten sonra hastaneye kaldırıldı.

Madalya adaylarından biri olan 22 yaşındaki sporcu, son engele takılınca yere düştü ve kafasını yere çarptıktan sonra pistte hareketsiz şekilde yattı. Sağlık görevlileri anında müdahale için olay yerine giderken, İspanyol sporcunun etrafı beyaz bir örtüyle kapatıldı.

İZLEYENLERİ KORKUTTU

İstanbul’daki Ataköy Spor Salonu’nda tribünde bulunan seyirciler, doktorların yaralı sporcuyu beş dakika süreyle tedavi etmesi üzerine sessizliğe büründü. Sağlık görevlileri olayın görüntülenmesini engellemek için beyaz bir örtüyle etrafını sardı.

FEDERASYONDAN AÇIKLAMA GELDİ

İspanya’dan ilgili federasyon yaptığı açıklamada Enrique Llopis’in hastaneye kaldırıldığı ve bilincinin yerinde olduğu açıklandı.

2023 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nda erkekler 60 metre engellide altın madalyanın sahibi İsviçreli sporcu Jason Joseph oldu. Jason Joseph, 7.41’lik derecesiyle yarışı ilk sırada tamamladı ve altın madalya elde etti. Polonyalı Jakub Szymanski, 7.56’lık süresiyle gümüş madalya kazanırken, Fransız Just Kwaou-Mathey ise 7.59 ile bronz madalyanın sahibi oldu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*