İngiltere, Kripto Bankacılığı’na Problem Çıkardı!

İngiltere’deki yetkili gruplar ve milletvekilleri, kripto kullancılarının banka sorunlarından dolayı hükümeti harekete geçirmeye davet ediyor.

İngiltere‘de bulunan lobi toplulukları ve milletvekilleri, kripto müşterilerinin banka bulamamalarından ve yasaklamalar ile karşı karşıya kalmalarından dolayı şikayetçi olarak, hükümeti harekete geçirmeye davet ediyor. Kripto maksimalistleri, İngiletere’deki birçok kripto firmasının bankacılık hizmetleri almakta zorlandığını bildirdi. Özellikle de pek çok sayıda bankanın, sektörle arasındaki olan etkileşimi azalttığını vurguladı.

Yetkililerden Konuya İlişkin Açıklamalar Geldi!

ABD merkezli Silvergate, Signature ve Silicon Valley Bank’in çöküşlerinin ardından, ABD’li kripto kullanıcıları yeni bankacılık ortaklıkları aramak zorunda kaldı. Fakat bu yol ayrımında kalan şirketler adece ABD tarafında bulunmuyor. İngiltere’nin 2021 yılından beri kripto bankacılık hizmetlerine sorun çıkarmaya devam ettiği görülüyor.

CryptoUK operasyon direktörü olan Su Carpenter, Pazartesi günü Hazine Ekonomi Bakanı Andrew Griffith’e ilettiği bir mektupta, “Büyük Birleşik Krallık bankalarının bir çoğu şu anda yasaklı veya bankalara kısıtlamalar getirdi ve diğer bankaların ve Ödeme Hizmetleri Sağlayıcılarının (PSP) da yakında aynı şeyi yapabileceğinden endişe duyuyoruz. CryptoUK, dijital varlıkları destekleyen bir topluluktur.” dedi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir