Coca-Cola’dan yapay zeka tarafından üretilen yeni içecek: Y3000

Dünyanın her yerindeki şirketler, yapay zekayı kullanmanın yollarını bulmaya çalışıyor. Bu akıma katılan son şirket, Y3000 adında yapay zeka tarafından üretilen yeni bir içecek aromasını piyasaya süren Coca-Cola oldu ve söylenilenlere göre tadı, bir yapay zekanın oluşturduğu içecekten bekleyeceğiniz kadar kötü.

Y3000’i kişisel olarak deneme şansımız olmadı ve bu yüzden şimdilik hakkında söylenenlere güvenmemiz gerekiyor. Coca-Cola, yapay zeka tarafından üretilen yeni Y3000’i “Fütürist Aromalı” olarak pazarlıyor. Hatta bu isim 3000 Yılı anlamına geliyor. Ancak Gizmodo’nun söylediğine göre bu gelecek pek lezzetli değil.

Y3000’in tadı düz ve belirsiz olarak tanımlanıyor ve kısa bir tat patlamasından sonra hızla kaybolarak damağınızda şeker ve meyvelerin tadını bıraktığı söyleniyor. Görünüşe göre Y3000’in tadı, onlarca yıldır pek çok insanın tanıdığı ve sevdiği Cola’ya pek benzemiyor.

Ancak insanların söylediğine göre, bazı yeni kola aromalarının çok tatlı veya çok güçlü olmasına rağmen, Y3000 sadece yavan bir tada sahip. Geleceğe umutla bakmanızı sağlayan heyecan verici veya ezici bir lezzet sunmak yerine, yapay zeka tarafından üretilen kola aroması tamamen zayıf kalıyor. Ayrıca Gizmodo’nun belirttiğine göre, buzlu denediğinizde de tadı pek değişmiyor.

Elbette Coca-Cola’nın yapay zeka tarafından üretilen kola aromasının bu kadar düz bir tada sahip olması şaşırtıcı değil. ChatGPT ve diğer üretken yapay zekalar halen yiyecek ve içecekler için tutarlı tarifler oluşturmakta zorlanıyor. AI kaynaklı tarifler alanında çıtanın oldukça düşük olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Ancak Coca-Cola için sadece yeni bir kola aroması çıkarmak yeterli değil. Ayrıca şirket, Y3000 şişelerindeki QR kodunu tarayarak deneyebileceğiniz bir AR deneyimi de başlattı. Bu deneyim, 3000 yılının nasıl görünebileceğine dair AI tarafından oluşturulan bazı fotoğraflar sunuyor. Geçmişte gördüğümüz geleceği öngören filmlerin ve televizyonun ne kadar yanlış tahminlerde bulunduğunu göz önüne alırsak, muhtemelen bu fotoğrafları çok ciddiye almamakta fayda var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x