Ankara’daki Saldırıyla İlgili Bilinmeyen Detaylar Ortaya Çıktı!

Gazeteci İsmail Saymaz, Ankara’daki saldırıyla ilgili bilinmeyen detayları anlattı. Teröristlerin saldırı öncesi kimseyi aramadıklarını belirten Saymaz bakanlık önüne keşif için gelmediklerinin saptandığını aktardı. 

Detaylar içeriğimizde:

Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/2023/yazarla…

Emniyet Genel Müdürlüğü giriş kapısı önüne hafif ticari araçla gerçekleştirilen bombalı saldırı girişiminde teröristlerden biri kendini patlatmış, diğer terörist ise başından vurulmuştu.

Etkisiz hale getirilen teröristin üzerindeki bomba çıkartıldı. Bomba kontrollü olarak patlatılmıştı. Aracın yanında bir adet roketatar bulunmuştu.

Teröristlerin Kayseri’nin Develi ilçesinde veteriner Mikail Bozağan’ı öldürüp kullandığı aracı gasp ettikleri ortaya çıkmıştı.

Günler sonra İsmail Saymaz, Ankara’daki saldırıyla ilgili bilinmeyen detayları Sözcü’deki “Rizeli teyze de TOGG’a binebilecek mi?” yazısında anlattı.

Saymaz, “Canlı bomba üzerindeki bombayı kendisi patlatmadı. Nöbet kulübesindeki polisin açtığı ateş sonucu bomba patladı. Bu patlama sırasında ikinci PKK’lı bariyerleri aşarak, İçişleri Bakanlığı’na doğru avluda koşarken, diğer polis memuru tarafından başından vuruldu. Eğer kurşun göğsüne gelseydi o da patlayabilirdi. Çünkü üzerinde dokuz buçuk kilo ağırlığında C-4 patlayıcı vardı.” ifadelerini kullandı.

Teröristlerin saldırı öncesi kimseyi aramadıklarını belirten Saymaz bakanlık önüne keşif için gelmediklerinin saptandığını aktardı.

Üzerlerinden GPS cihazı çıkan teröristlerin Ankara’yı bilmediklerini ve konumu cihazla ayarladıklarını belirtti.

“Olay yeri incelemesinde bir roket atar, sekiz yırtık dolar parçası, bir yırtık 200 TL, bir yırtık 20 TL bulundu. Yedi adet farklı isimlere ait kimlik, otobüs ve personel kartları elde edildi. Bina önünde vurularak öldürülen teröristin üzerinden bir tüfek, dört şarjör, 121 fişek, çelik yelek, kulaklık ve bileklik alındı.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x